ΚΕΦΙ : Δύο ώρες χωρίς άγχος και στρες με το Θανάση Σεφερλή

Ο Σύλλογος Καρκινοπαθών Εθελοντών Φίλων Ιατρών ΚΕΦΙ διοργανώνει την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου στις 12.00 τη συνάντηση της ομάδας ’Δύο ώρες χωρίς άγχος με...

Πέμπτη, 20 Φεβρουαρίου 2014, 10:43
Τροποποίηση: Πέμπτη, 20 Φεβρουαρίου 2014, 10:45

Διαχειριστής

Ο Σύλλογος Καρκινοπαθών Εθελοντών Φίλων Ιατρών ΚΕΦΙ διοργανώνει την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου στις 12.00 τη συνάντηση της ομάδας ’Δύο ώρες χωρίς άγχος με το Θανάση Σεφερλή΄, στα γραφεία του Συλλόγου Αιτωλίας 33 - 35 Αμπελόκηποι.

Λίγα λόγια για τη λειτουργία της ομάδας από το Θανάση Σεφερλή :
’Όσοι έχουμε νοσήσει από καρκίνο ξέρουμε ότι η ζωή αλλάζει ριζικά μετά την διάγνωση και χωρίζεται σε δύο μέρη, στην ζωή πριν και στην ζωή μετά τον καρκίνο, τίποτα δεν είναι όπως πριν.

Έχω ακούσει κάποιους που έχουν περάσει καρκίνο να λένε:μικρότερομικρότερο Τώρα είμαι καλά τελείωσα με τις θεραπείες, ξεχνώ τον καρκίνο και συνεχίζω την ζωή μου όπως πριν μεγαλύτερο.
Ο Αινστάιν έχει πει: Δεν μπορείς να λύσεις ένα πρόβλημα χρησιμοποιώντας τον ίδιο νου που δημιούργησε το πρόβλημα.

Την ζωή μας πριν τον καρκίνο δεν μπορούμε να την αλλάξουμε, μπορούμε όμως να κάνουμε αλλαγές στη ζωή μας μετά τον καρκίνο με σκοπό την ολιστική υγεία.

Τι αλλαγές μπορούμε όμως να κάνουμε για να έχουμε καλύτερη πρόγνωση, μεγαλύτερο χρονο επιβίωσης, ίαση και καλύτερη πρόγνωση ,μεγαλύτερο χρόνο επιβίωσης, ίαση και καλύτερη ποιότητα ζωής?

Μπορεί ο καρκίνος να γίνει ο δάσκαλος μας?
Αυτά θα δούμε στις συναντήσεις μας, βασίζονται στις προσωπικές μου εμπειρίες στο γενικό πλαίσιο της

Ολιστικής Αντιμετώπισης του Καρκίνου.
Με αναπνοές, χαλάρωση, τσιγκόνγκ, μουσική και λίγα λόγια… θα περνάμε δύο ώρες χωρίς στρές και άγχος.’

Η ομάδα θα γίνεται κάθε δεύτερη Πέμπτη την ίδια ώρα 12:00-14:00, κι έχει ξεκινήσει από
28/11/2013.

Εφόσον επιθυμείτε να παρακολουθήσετε την ομάδα,
επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 210 64 68222 για επιβεβαίωση της συμμετοχή σας .

ή https://www.facebook.com/events/184966758361052/?ref=2ref_dashboard_filter=upcoming

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ