Προβλημα με τον θυρροειδη

Καλησπερα σας, με λενε Μαριαννα ειμαι 38 εχω ξεκινησει διατροφη εδω και 2,5 μηνες εχω χασει 12 κιλα και αυτο το διαστημα ξερυθμιστηκε ο θυρροειδης...

Τετάρτη, 24 Μαΐου 2023, 19:06
marianna261984

Καλησπερα σας, με λενε Μαριαννα ειμαι 38 εχω ξεκινησει διατροφη εδω και 2,5 μηνες εχω χασει 12 κιλα και αυτο το διαστημα ξερυθμιστηκε ο θυρροειδης μου( εχω χασιμοτο απο τα 18 μου και υποθυρρεοδισμο) επερνα το tirosint 150mg! Ο γιατρος μου ανεβασε τη δοση στα 175mg πριν 9 μερες! Ποτε θα αισθανθω επιτελους καλυτερα?? Ποσες μερες θελει να πιασει το νεο χαπι? Εχω ατονια και φουλ αγχος υπερενταση και κρισεις πανικου! Και σημερα 9η ημερα εχω και ψυχολογικο πεσιμο γιατι με κουρασε ολο αυτο! Να πω οτι τις 9 μερες επερνα των 175mg αλλα επειδη με επιασαν και εκτακτες συστολες αρκετες φορες μεσα στη μερα μου ειπε τωρα να περνω 5 μερες των 175 και 2 μερες το παλιο μου των 150! Θα στρωσω επιτελους ποτε?? Επισης πως μπορω να συνεχισω τη διατροφη μου(πρεπει να χασω πολλα κιλα ξεκινσα 167 και τωρα ειμαι 155) χωρις να εχω τρεις την ωρα τετοιες εντονες ξερυθμισεις???

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ