Εμβοες

Καλησπέρα στο φόρουμ Είμαι 34 ετών γυμνάζομαι εδώ και πολλά χρόνια πριν 5 βδομαδες την ώρα της προπόνησης με βάρη δεν έβγαλα τον αέρα με αποτέλεσμα...

Παρασκευή, 28 Ιουλίου 2023, 21:27
SOTOS89

Καλησπέρα στο φόρουμ

Είμαι 34 ετών γυμνάζομαι εδώ και πολλά χρόνια πριν 5 βδομαδες την ώρα της προπόνησης με βάρη δεν έβγαλα τον αέρα με αποτέλεσμα να ανεβάσω πιέση στο κεφάλι και μου παρουσιάστηκε ξαφνικά εμβοη στο δεξί το αυτί. Τις πρώτες μέρες δεν το έδωσα σημασία γιατί ηλπιζα ότι θα ναι παροδικό έκτοτε άρχισα να μην έχω συγκέντρωση πηγα στον ωρλ μου χορήγησε κορτιζόνη 10 μέρες η συγκέντρωση μου ξαναγύρισε το τύμπανο μου και η μεμβράνη δεν έχει υποστεί καμία ζημιά και το ακουογραμμα πεντακάθαρο. Απλά είμαι στην Πέμπτη βδομάδα ο καθηγητής ωρλ μου έδωσε 3μηνη θεραπεία με memovigor μου είπε να αποφύγω τα βάρη μόνο αεροβιο και κολύμβηση προς στιγμής. Προσέχω την διατροφή μου και παίρνω και τις απαραίτητες βιταμίνες. Άρχισε να με κουράζει όλο αυτό και όλοι μου λένε θα φύγει κάνε υπομονή. Είχε κάποιος κάποια παρόμοιο περιστατικό; Να προσθέσω δεν είχα κάποιο άνχος ή κάτι. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε στην ερώτηση μου θα το εκτιμούσα.

Χαιρετισμούς
Σωτηρης

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ